Новоспечені чиновники Янчук і Купрій, або Як ті, що мали обирати, несподівано обралися самі

18 января 2018 г., 23:22:00   18   0
Новоспечені чиновники Янчук і Купрій, або Як ті, що мали обирати, несподівано обралися самі

Одне засідання комісії з питань вищого корпусу державної служби, про яке йтиметься у цьому блозі, відбулося наприкінці літа 2017 року. Друге – у жовтні 2017 року. Одначе скандально відомими вони стали лише згодом, коли громадськість довідалась, що під час цих засідань перемогу в конкурсі на урядові посади здобули два члени комісії з питань вищого корпусу державної служби, яка і проводила цей конкурс.

Йдеться про Артема Янчука та Володимира Купрія. Янчук як член Комісії Національного агентства з питань державної служби (НАДС), що обирала держсекретаря МОЗ, виграв конкурс на посаду цього держсекретаря, а Купрій як член Комісії НАДС, що проводила конкурс на зайняття вакантної посади першого заступника НАДС, зумів здобути перемогу у цьому конкурсі, причому без жодного конкурента.

Артем Янчук (ліворуч) та Володимир Купрій (по центру)

У Національному агенстві України з питань державної служби на запит "Ні корупції!" про це прямо відзвітували:

Крім того, в результаті запиту про доступ до офіційної інформації до Національного агентства України з питань державної служби «Ні корупції!» має копію протоколів №13 і №15 засідань комісії з питань вищого корпусу державної служби від 29 серпня 2017 та від 10-11 жовтня 2017 року, відтак, тепер може детально розповісти, як усе відбувалося.

Отже, засідання Комісії розпочалося о 10 годині 29 серпня 2017 року.

У 5 пункту порядку денного один із членів комісії Володимир Купрій, який увійшов до складу комісії як виконавчий директор Благодійного фонду «Творчий центр ТЦК» (за згодою), один (!) взяв участь у тестуванні і набрав 2 бали на зайняття вакантної посади першого заступника голови Національного агентства України з питань державної служби.

У 6 пункту порядку денного у протоколі зазначається, що Купрій також один розв’язав ситуаційні завдання і отримав такі оцінки:

7 пункт протоколу повідомляє, що за результатами співбесіди Купрій отримав такі бали:

Далі він один з одного і очолив, і закінчив рейтинговий список кандидатів на посаду першого заступника голови Національного агентства України з питань державної служби із 17,90 балами.

А насамкінець 9 членів комісії одноголосно визнали, що в конкурсі, а по факту один з одного, переміг їх колега:

Протокол про своє призначення чиновником Купрій підписав як член комісії з обрання чиновників.

Друге засідання Комісії відбулося 10-11 жовтня 2017 року. Тоді якраз проводили конкурс на зайняття вакантної посади державного секретаря Міністерства охорони здоров’я, у якому брав участь член Комісії Янчук. До слова, Артем Янчук входить до складу Комісії як заступник директора Інституту законодавства Верховної Ради України (за згодою). Також додамо, що Артем Янчук є чоловіком заступниці міністра культури України Тамари Мазур.

Отже, за результатами тестування Артем Янчук набрав 2 бали.

За результатами оцінювання членами Комісії, колегами Янчука, цей самий Янчук найкраще розібрався із ситуаційними завданнями на посаду держсекретаря.

Після співбесіди Янчук також вийшов з найкращими результатами:

Відтак, очолив рейтинговий список:

А потім став переможцем:

Як і його колега Купрій, що підписав протокол як член Комісії після свого обрання чиновником, Янчук зробив те саме. Підписав протокол із проведенням конкурсу, де отримав перемогу.

Як заявив у коментарі «Ні корупції!» представник від громадськості Комісії з питань вищого корпусу державної служби Національного агентства України з питань державної служби (НАДС) Ігор Коліушко, після того, що відбулося, він ініціюватиме зміни до законодавства з тим, щоб заборонити брати участь у конкурсах членам Комісії під час перебування в Комісії і впродовж року після припинення членства.

Більше того, за словами Коліушка, законопроект про внесення змін до цього Закону зараз обговорюється.

«Сподіваюся, що до нього внесуть таке доповнення», - зазначив юрист.

При цьому він наголосив, що чинне законодавство не вбачає конфлікту інтересів у тому, що члени Комісії НАДС беруть участь у конкурсах, які проводить НАДС, і в результаті займають урядові посади.

"Чи мають право члени Комісії брати участь у конкурсах, які проводить Комісія? На жаль, ні Закон про державну службу, ні постанови Кабінету Міністрів, які регулюють проведення конкурсів і діяльність Комісії, не забороняють членам комісії брати участь у цих конкурсах.

По-друге, як провести конкурс так, щоб у цих осіб не було конфлікту інтересів? Для цього було вжито всіх можливих заходів – вони не брали участі в засіданнях Комісії щодо цього конкурсу, в тому числі підготовчих, для них були підготовлені нові ситуаційні завдання, яких вони не знали", - зазначив Коліушко.

На запит «Ні корупції!» у НАДС пояснили, що жодного конфлікту інтересів у тому, що Купрій та Янчук як члени комісії і обирали, і обралися – немає, оскільки згідно з Конституцією, всі громадяни мають право обирати і бути обраними. Крім того, жоден із членів комісії напередодні засідання із обрання своїх колег чиновниками не заявив про наявність конфлікту інтересів.

Найцікавішим є останній абзац у відповіді НАДС на запит «Ні корупції!», де, власне, ми і питали про наявність конфлікту інтересів.

Так от, керівник Департаменту моніторингу дотримання законодавства про конфлікт інтересів та інших обмежень щодо запобігання корупції - уповноважена особа Національного агенства О.О. Писаренко - зазначив, що достеменно довести, що Янчук має особисті, позаробочі чи дружні стосунки із членами комісії НАДС, які б зумовлювали існування майнового чи немайнового інтересу, та встановти наявність конфлікту, не можливо.

Але якщо знайдуть таку інформацію, то рішення можна буде переглянути.

Валентина Новицька, «Ні корупції!»

Поделиться:

Читайте еще

Важные новости

Спецпідрозділ «пушок» або столичні пригоди прокурора Фокіна / 10.02.2018, 12:09
Спецпідрозділ «пушок» або столичні пригоди прокурора Фокіна
Корупція і свавілля нікуди не зникли разом із Януковичем і його бандою, а набули нових форм та проявів Читать полностью
Депутат-насильник Андрей Назаров снова рвется во власть / 31.01.2018, 12:15
Депутат-насильник Андрей Назаров снова рвется во власть
Судимый Андрей Назаров решил занять крупный пост Читать полностью

Лента новостей

17 февраля 2018 г.

loading...
Загрузка...

loading...
Загрузка...
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Наши опросы

В какой стране вы бы хотели жить?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте