Роман Чайка: Роман Чайка. Круговерть лайна в природі через FM-діапазон

14 февраля 2018 г., 11:05:00   8   0
Роман Чайка: Роман Чайка. Круговерть лайна в природі через FM-діапазон
Радіо для мене — це частина моєї довгої роботи в ЗМІ. З 93-го року працював якраз на радіо, починаючи від створення “Радіо-Люкс”, радіо “Ініціатива”, радіо “П'ять” - тому радіо для мене — це частина моєї біографії. Радіостанції залишаються настільки, наскільки залишається споживач інформації, тобто будь-яка флешка є сильнішою, ніж радіо тепер. Будь-який сигнал 3G є сильніший, ніж стандартна FM-радіостанція, яка зазвичай бралася як фон до пересування у громадському транспорті або вбивання часу на навушниках, підключених до телефону.

Тобто звичайно FM-ки слабше, ніж будь-яка флешка, де ви набрали собі музики, і вам не треба слухати або дурних ведучих, або дурну рекламу. Крім того, з розвитком 3G і 4G слухати будь-яке інтернет-радіо просто однією кнопкою, як його включати через магнітолу. За 5 хвилин ви можете мати 10 тисяч різних композицій, причому під ваші смаки, вузько направлені, а не залежно від вибору музичного редактора і ведучого програм.

Зазвичай радіостанції FM-музичного діапазону програють будь-якому ЗМІ, хоча б тому, що вони ставляться до інформації як до другорядного заповнювання. Коротенькі випуски новин зазвичай характеризуються низкою якістю як обробки, так і подачі. Не говоримо про інформаційні топ-радіо розмови, а про класичні, ім'я яким “легіон”. Якість інформації там є просто жахлива, і дуже часто FМ-ки використовують просто як інформаційний зливний бачок під вибори.

Можна відслідковувати, як цілі конгломерати радіостанцій FM, які контролюються з тих самих політико-олігархічних груп, видають одні і ті самі новини. Просто смішно, коли 30 радіостанцій одночасно городять одну й ту ж саму туфту. Видно, що їх роблять в одному центрі, просто їх читають іншмми голосами з листочка в ефір. Тому це справді архаїка.

Телебачення давно вже програло будь-якій смарт-коробочці, в якій ви можете собі поставити якісь інші сервіси. Тобто в принципі, в цивілізованому світі стандартні FM-радіостанції чи телебачення — це страшний вінтаж, і вони можуть бути лише частиною якоїсь іншої глобальної медійної платформи, де додаткова опція є оновлена, модернізована FM чи телебачення. Просто у нас є ще велика кількість людей, які залежні від старих носіїв інформації, через це воно у нас продовжує жити і ділити маленьку “піцу” рекламного ринку, вгризаючись один в одного.

Все залежить від зарплати, бізнес-плану і жлобства тих, хто наймає на роботу. Якщо це FM, в якій і власник не має ніякого медіа-плану, і менеджери нічим не відрізняються від бариги, який стоїть на піратському ринку “Петрівка”, за своїми смакам і рівню інтелекту, відповідно, і йде круговерть лайна в природі через FM-діапазон. Звичайно, що це жахливо. Вже не говоримо про те, що й підбір ведучих за якимось стереотипом — піпл хаває, давайте їм таке давати. Часом не так ріже вухо суржик, як відсутність елементарного смаку і розуму. Це, з одієї сторони, йде щось напівгопніковське в навушниках, і таке ж саме напівгопніковське сидить за зарплату і віщає. Це жахливо.

Слухати, наприклад, FM-ки в Польщі,то інше. Хоча там теж є жахливі радіостанції, але це зазвичай диско-поло з дебилками, які грають примітивну музику, але таких дуже мало. FM-ки в будь-яких країнах Європи мають певний стиль, який відрізняє одну FM від іншої. Наприклад, з дитинства пам'ятаю, що завжди любив з польських радіостанцій “Радіо труйка” . Там якщо розмови в студії, то це не розмови дурнуватих про дурне. Це зазвичай змістовні речі, тобто видно було, що директор ставить перед собою ціль отримати нову якість розмов. Якщо музика — то це від джазу до року.

Тому все залежить від якості власників, смаків менеджерів і тієї аудиторії, яка до нього прив'язалась за відсутністю вибору

Поделиться:

Читайте еще

Важные новости

Спецпідрозділ «пушок» або столичні пригоди прокурора Фокіна / 10.02.2018, 12:09
Спецпідрозділ «пушок» або столичні пригоди прокурора Фокіна
Корупція і свавілля нікуди не зникли разом із Януковичем і його бандою, а набули нових форм та проявів Читать полностью
Депутат-насильник Андрей Назаров снова рвется во власть / 31.01.2018, 12:15
Депутат-насильник Андрей Назаров снова рвется во власть
Судимый Андрей Назаров решил занять крупный пост Читать полностью

Лента новостей

18 февраля 2018 г.

loading...
Загрузка...

loading...
Загрузка...
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Наши опросы

В какой стране вы бы хотели жить?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте