У Верховній Раді розпочинають збір підписів за створення Інформаційного комісара

10:44, 19.01.2017
Поделиться:
404   0
У Верховній Раді розпочинають збір підписів за створення Інформаційного комісара
У Верховній Раді розпочинають збір підписів за створення Інформаційного комісара

У Верховній Раді розпочинають збір підписів за створення Інформаційного комісара України – незалежної інституції, яка б здійснювала нагляд у сфері додержання конституційних прав на доступ до інформації, захист персональних даних та захист викривачів.

Про це на прес-конференції у «Главкомі» заявила народний депутат Ірина Суслова.

Мова йде про пропозицію доповнити Конституції України статтею 101, у якій закласти положення про те, що контроль за додержанням конституційних прав на доступ до інформації покладається на інформаційного комісара.

«Одразу після того, як зберемо 150 підписів, розпочнемо розробку відповідного законопроекту, який регламентуватиме діяльність цієї незалежної інституції», - сказала нардеп.

Нагадаємо, про потребу у запровадженні посади Інформаційного комісара у вересні 2016 року говорилаУповноважена Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська.

Ініціатива створення цієї посади належить Секретаріату Уповноваженого з прав людини, який нині виконує функції контролю в галузі інформаційного права. До того ж, Інформаційного комісара наділять правом, якого не має Офіс Омбудсмана – видавати приписи, обов’язкові до виконання.

«Теоретично цей закон може бути розглянуто на сесії ВР, що розпочнеться у вересні 2017-го року, якщо буде позитивне рішення Конституційного суду» -каже керівник ЦЕДЕМ Тарас Шевченко, який підтримав інціативу створення інституту Інформаційного комісара.

Нагадаємо, 13 січня 2013 року було ухвалено закон «Про доступ до публічної інформації», який на момент прийняття увійшов в десятку найкращих законів світу, що регулюють доступ до інформації.   

Теги статьи: Конституция УкраиныСуслова ИрынаВерховная Рада
Версия для печати Послать другу

Важные новости

«Молдавский ланромат»: как Александр Щукин и Ильдар Узбеков вывели сотни миллионов / 29.12.2018, 13:12
«Молдавский ланромат»: как Александр Щукин и Ильдар Узбеков вывели сотни миллионов
Стало известно, по какой схеме экс-миллиардер Щукин и его зять Узбеков могли вывести из России десятки миллионов евро и … Читать полностью
«Договорняк» Ананских и Беглова? / 28.12.2018, 19:44
«Договорняк» Ананских и Беглова?
Советником Александра Беглова может стать фигурант уголовного дела Вячеслав Ананских. Он заплатил за это? Читать полностью

Лента новостей


loading...
Загрузка...

loading...
Загрузка...
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Наши опросы

В какой стране вы бы хотели жить?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте