«Українська правда» просить Авакова пояснити обізнаність Геращенка у справі Шеремета

19:38, 25.01.2017
Поделиться:
431   0
«Українська правда» просить Авакова пояснити обізнаність Геращенка у справі Шеремета
«Українська правда» просить Авакова пояснити обізнаність Геращенка у справі Шеремета

Редакція стурбована тим, що МВС протягом останніх шести місяців не надавало інформацію щодо слідства у справі вбитого журналіста Павла Шеремета, але виявилося, що нардепу Антону Геращенку відомі подробиці цієї справи.

Публічний запит до міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова опублікувала головна редакторка «Української правди» Севгіль Мусаєва-Боровик у своєму блозі.

За її словами, редакція неодноразово просили Національну поліцію оприлюднити будь-яку інформацію щодо розслідування цієї резонансної справи. Але відповіді не отримували. В той же час 23 січня народний депутат Антон Геращенко на прес-конференції щодо замаху на його життя заявив, що, судячи з почерку й підготовки терористичного акту щодо його ліквідації, вбивство журналіста Павла Шеремета було реалізовано з того ж диверсійно-терористичного центру на території Російської Федерації.

На думку редакції, повна відсутність інформації щодо теракту проти Шеремета та заяви депутата Геращенка, що викликають сумніви, знижують довіру до слідства. Тому «Українська правда» звертається до міністра Авакова з проханням надати точну інформацію щодо розслідування справи Павла Шеремета і бути максимально прозорими. 

«Зважаючи на нові обставини, просимо вас взяти письмові покази у народного депутата Антона Геращенка у справі про вбивство Павла Шеремета та оприлюднити відповіді на наші наступні запитання:

1. Яким чином народний депутат Антон Геращенко ознайомився з відомостями досудового розслідування щодо вбивства Павла Шеремета? На якій підставі йому був наданий доступ до матеріалів справи?

2. Чи надавав слідчий або прокурор у справі про вбивство Павла Шеремета Антону Геращенку дозвіл на розголошення відомостей досудового розслідування, в якому обсязі? Хто саме?

3. У разі, якщо відбувся витік інформації з матеріалів кримінального провадження, чи буде проведена внутрішня перевірка цього факту?

Також ми просимо поінформувати нас про перебіг розслідування справи про вбивство Павла Шеремета:

1. Скільки версій і мотивів вбивства нині розглядає слідство? Які саме?

2. Чи можете ви оприлюднити результати експертиз, проведених ФБР?

3. Чи були ці експертизи корисними? У встановленні чого саме вони допомогли?

4. Чи відповідає дійсності інформація, що ФБР відсторонилось від розслідування цієї справи?

5. До кого ще з іноземних експертів зверталося слідство? Які відповіді і від кого вже отримані?

6. Чому досі не оприлюднено фотороботи осіб, які підклали вибухівку під авто? Чи будуть вони поширені серед громадян?

7. Цю справу під свій особистий контроль взяв президент Петро Порошенко. Яким чином в рамках своїх повноважень президент реалізує "особистий контроль" за кримінальним провадженням щодо вбивства Павла Шеремета?

8. Коли в останній раз ви як міністр звітували перед президентом щодо перебігу розслідування цієї справи.

9. Яким чином слідством встановлена причетність "диверсійно-терористичного центру на території Російської Федерації" до вбивства Павла Шеремета?

10. Голова СБУ Василь Грицак повідомив, що внаслідок спецоперації були затримані громадяни, які займалися організацією замаху на життя народного депутата Антона Геращенка. Чи дають ці особи свідчення і в справі вбивства Павла Шеремета?

11. Які саме факти ідентичності замаху на Геращенка та справи Шеремета дозволили зробити слідчим висновки щодо 99,9% вірогідності щодо того, що вбивство нашого колеги було реалізовано з диверсійно-терористичного центру на території Російської Федерації?» - йдеться в заяві.

Теги статьи: Геращенко АнтонШеремет ПавелМВСУкраїнська правда
Версия для печати Послать другу

Важные новости

Ильдар Фуадович Узбеков: мойщик награбленного олигархом Щукиным / 27.05.2019, 09:36
Ильдар Фуадович Узбеков: мойщик награбленного олигархом Щукиным
Бывший кузбасский угольный король Александр Щукин, оказался причастен к «молдавскому ландромату» — системе отмывки капит… Читать полностью
Jaguar директора коммерческого департамента «Интерспутника» спровоцировал крупное ДТП в Москве / 18.05.2019, 08:59
Jaguar директора коммерческого департамента «Интерспутника» спровоцировал крупное ДТП в Москве
За рулем иномарки, принадлежащей Тимофею Абрамову, находился другой человек. Читать полностью

Лента новостей


loading...
Загрузка...

loading...
Загрузка...
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Наши опросы

В какой стране вы бы хотели жить?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте