Воїнам АТО не вистачило землі у Горенці, бо її розібрали депутати

02 июня 2016 г., 08:03:36   57   0

Навесні 2014 року, коли розпочалась АТО та Верховна Рада ухвалила закон про надання захисникам земельних ділянок, депутати села Горенка, що на Київщині, розподілили між собою 6 га землі. А вже бійцям АТО землі у рідному селі не вистачило.

Про це йдеться у сюжеті ТСН.

За генеральним планом 2010 року на цій землі мав бути стадіон, дитячий садок, школа та клуб. Але навесні 2014 сільрада все змінила – територію розділили на 64 ділянки по 6 соток і планувала віддати АТОшникам.

«Змінили цільове призначення і виділили, тільки не учасникам АТО, а самі собі. Ринкова вартість такої сотки – близько 3 тисяч доларів. Ці ділянки отримали ніби то учасники АТО. Ділянки отримали: дружина дільничного, син депутата. Син голови селищної ради отримав», – розповів житель Горенки Олександр Мальчевський і показав список із 64 прізвищ, що засвідчує, що власники ділянок – депутати, члени виконкому, їхні родичі, друзі та знайомі.

Поміж депутатами та їхніми родичами, по 6 соток землі отримало лише п’ятеро горенців, які воювали на Донбасі. Решті, а загалом отримати ділянки захотіли 26 АТОвців, не вистачило. У сільраді пояснюють, їхні заяви написані вже після того, як землю розподілили.

Володимир Кочерга – батько 29-річного Юрія, який від зими приходить до тями у військовому госпіталі. Майже рік його син воював на Сході, повернувся з тяжким пораненням. Заяву сина на отримання земельної ділянки в рідному селі, розглянули, каже чоловік, але відмовили. Бо землі вже нібито немає.

Натомість для родичів заступника сільського голови Тетяни Шепелевої сотки знайшлися.

«Усе законно», – твердить колишній депутат сільради Дмитро Сакун. Згідно з офіційною випискою з земельного кадастрового реєстру, він також є власником однієї з цих ласих ділянок. Хоч сам це заперечує.

Наталя Бондаренко стала депутатом сільради вже після того, як землю поділили. І вже другий рік разом з односельцями намагається повернути її громаді. Люди пишуть листи до Кабміну, президента, судяться, але всі суди програють.

Після того, як скандал став публічним, заступниця сільського голови Тетяна Шепелева запевнила, що усім місцевим АТОвцям, які написали заяви на отримання ділянок, землю найближчим часом знайдуть.

Як уже повідомляв «Ні корупції!», на Київщині учасники АТО та їх родини отримали 9 430 дозволів щодо розроблення проектів документації із землеустрою на загальну площу 1 378 гектарів. Найбільше у Вишгородському, Броварському, Білоцерківському та Бориспільському районах.

На сьогодні в резерві Головного управління перебуває 432 га земель, передбачених для передачі учасникам АТО в 11-ти районах області. Найбільше у віддалених районах столичної області: Сквирському – 73 га, Богуславському – 71 га, Іванківському – 63 га та Ставищенському районах – 60 га.

Поделиться:

Читайте еще

Важные новости

«Удавка» для «Росгвардии» / 21.01.2019, 19:06
«Удавка» для «Росгвардии»
В самом конце прошлого года глава Москвы Сергей Собянин отметил активное участие ГК «МИЦ» в общественной жизни столицы. … Читать полностью
«Молдавский ланромат»: как Александр Щукин и Ильдар Узбеков вывели сотни миллионов / 29.12.2018, 13:12
«Молдавский ланромат»: как Александр Щукин и Ильдар Узбеков вывели сотни миллионов
Стало известно, по какой схеме экс-миллиардер Щукин и его зять Узбеков могли вывести из России десятки миллионов евро и … Читать полностью

Лента новостей

19 февраля 2019 г.

loading...
Загрузка...

loading...
Загрузка...
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Наши опросы

В какой стране вы бы хотели жить?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте