За російський VS Bank у Львові взялася прокуратура

03 июня 2016 г., 09:54:00   84   0
За російський VS Bank у Львові взялася прокуратура

26 травня у приміщенні головного відділення російського VS Банку у Львові, що на вулиці Грабовського 11, було помічено людей у військовій формі. Як вдалося з’ясувати, у дітищі російського Сбербанку проводилися слідчі дії, а саме обшук службових приміщень начебто військовою прокуратурою.

За словами очевидців, вкладників банку, які звернулися у видання www.lv.20minut.ua, біля будівлі банку перебувало близько десяти людей у військовій формі, які виносили якісь коробки і нікого не пропускали в приміщення.

Наступного дня, звернувшись у банк за роз’ясненнями ситуації, ми отримали відмову у коментарі, з якої причини був проведений обшук. Представники банку сказали надіслати запитання електронним листом, проте відповіді так і не надійшло.

Окрім іншого, як вдалося з’ясувати з власних джерел автора, слідчі дії у VS Банку пов’язані з кількома кримінальними справами та періодичними порушенням закону, а також неодноразовими рейдерськими атаками банку на підприємства у Львові та інших містах України. Однак жодної реакції регулятора, тобто Національного банку України, на такі дії російських банкірів немає.

Замість висновку виникає кілька риторичних питань до НБУ. Чому за весь період російсько-української війни російські банки не лише не зазнали більш ретельних перевірок з боку Національного банку України, а навпаки, всі вони входять до числа тих сорока банків, з якими голова НБУ зустрічається щомісяця і які, на відміну від більш ніж сотні вітчизняних банків, одержували і одержують величезні кошти в порядку рефінансування від Національного банку? Чому, одержавши мільярди гривень державних коштів як допомогу, «банк ВТБ», контрольований країною-агресором, продовжує демонструвати величезні збитки, і при цьому до нього досі не введено тимчасову адміністрацію, як це було зроблено стосовно 60 українських банків?

За останніми даними, ще один російський банк – «Промінвестбанк» – отримав найбільші збитки серед банків, які оприлюднили свої оперативні показники. «Промінвестбанк у 2015 році отримав збиток 18,06 млрд грн. Про це сказано у повідомленні банку про проведення 15 квітня збору акціонерів, – повідомляє ЛІГА.нет. – Минулого року збиток Промінвестбанку складав 5,947 млрд грн. Таким чином, за рік його збитки виросли втроє».

І чи не здається нікому дивним те, що РФ вливає величезні кошти з державного бюджету у свої українські «доньки» в той час, коли в самій Росії кредитна діяльність інтенсивно згортається? І несучи величезні збитки, ці банки не зупиняють експансію, намагаючись захопити ще більші частки ринку. А беручи уваги те, що більшість найбільших російських банків повністю контролюється урядом РФ та безпосередньо Кремлем, сумнівів у політичному підґрунті таких дій не залишається. 

Повертаючись до діяльності VS Банку, якщо в 2014 році відтік гривні з депозитних рахунків був 38%, а валюти – 61%, то в 2015 році ці цифри становлять всього лиш 15% та 19% відповідно. Таку ситуацію можна пояснити лише тим, що українці та львів’яни зокрема, де і розташовано найбільша кількість відділень, не знають, що цей банк є власністю «Сбербанку Росії».


Активісти пікетують відділення російського VS Банку у Львові
Нагадаємо, що львівські громадські активісти неодноразово влаштовували акції протесту російському VS Bank. Останній місячний бойкот проводили у березні цього року. Тоді ж з’явилася інформація про можливий продаж активів банку, але за кілька днів чомусь не представники VS Банку, а саме Сбербанку Росії, від якого так відхрещується «австрійська дочка», спростували інформацію про продаж.

На думку автора, в ситуації, що склалася навколо VS Банку, найважче українським вкладникам, яких дурили з самого початку про власність, а тепер можуть просто «кинути». Сподіваємося, що прокуратура проведе об’єктивне розслідування всіх діянь заїжджих банкірів.

Довідка:

Публічне акціонерне товариство «ВіЕс Банк» (VS Bank), місцезнаходження 7900, м.Львів, вул.Грабовського,11) мав назву ПАТ «Фольксбанк України» – австрійська установа з іноземним капіталом. 15 лютого 2012 року за два роки до Революції Гідності, «Сбербанк Росії» уклав угоду про придбання 100% акцій Volksbank International AG (VBI), який в свою чергу володів ПАТ «Фольксбанк України». Саме після цієї угоди ПАТ «Фольксбанк України» змінив назву на ПАТ «ВіЕс Банк», оскільки такі були умови нових власників. Отак і з’явився новий російський банк, з головним відділенням у столиці Галичини. ®

Тарас Савчук. zik.ua

Поделиться:

Читайте еще

Важные новости

Максим Шкиль его Первая Логистическая Компания и казнокрад Федорко на службе против Украины / 21.02.2019, 10:12
Максим Шкиль его Первая Логистическая Компания и казнокрад Федорко на службе против Украины
И снова в студии Максим Шкиль. Известный своими коррупционными схемами молодой олигарх и бывший член партии регионов не … Читать полностью
«Удавка» для «Росгвардии» / 21.01.2019, 19:06
«Удавка» для «Росгвардии»
В самом конце прошлого года глава Москвы Сергей Собянин отметил активное участие ГК «МИЦ» в общественной жизни столицы. … Читать полностью

Лента новостей

21 февраля 2019 г.

loading...
Загрузка...

loading...
Загрузка...
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Наши опросы

В какой стране вы бы хотели жить?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте