У «Салюті» і «Ялинці» виявили порушень на понад 5 мільйонів

04 июня 2016 г., 11:33:21   59   0

Під час аудиту повноти виконання умов інвестиційного договору на рішення Київської міської ради від 24.05.2007 №739/1400 щодо збільшення кількості ліжок та покращення умов перебування дітей у дитячих спеціалізованих санаторіях «Ялинка» та «Салют», встановлено ряд ризиків та порушень, в тому числі фінансових, на загальну суму 5 221, 5 тис. грн.

Текст із результатами перевірки розміщено на сайті Департаменту внутрішнього фінансового контролю та аудиту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Серед порушень, які виявили аудитори:

– завищення вартості робіт;

– виявлення переліку робіт, що взагалі не виконувались;

– підозра, що представники Департаменту охорони здоров’я взагалі не дивились на виконані ремонтні роботи в натурі;

– порушення інвестором термінів виконання умов інвестдоговору в частині закупки та монтажу медичного обладнання та меблів тощо.

Таким чином, “за результатами аудиту може бути підтверджено виконання будівельних робіт інвестором договору щодо збільшення кількості ліжок та покращення умов перебування дітей в дитячих спеціалізованих санаторіях «Ялинка» та «Салют», на загальну суму 30 651,2 тис. грн”, – йдеться у звіті аудиторів.

Зазначимо, що інвестиційний договір з покращення «Ялинки» і «Салюту» виконує ТОВ «Фонд розвитку будівельних ініціатив».

Раніше «Наші гроші» повідомляли, що прокуратурі не вдається забрати у інвестора, якого пов’язують зі Жванією, дитячий санаторій «Салют» у центрі Києва.

Так, ще у 2007 році Київрада прийняла рішення, яким надала Головному управлінню охорони здоров’я право укласти інвестиційний договір з ТОВ «Фонд розвитку будівельних ініціатив». За цим договором фірма зобов’язалася провести капітальний ремонт діючого харчоблоку та складів дитячого санаторію «Ялинка» (Пуща-Водиця, 7-ма лінія) з паралельним поточним ремонтом спальних корпусів (з доведенням потужності до 300 ліжок) та благоустроєм території. Натомість фірма отримала у власність будівлі та споруди дитячого санаторію «Салют».

Заступник прокурора Києва оскаржив укладений договір навесні 2012 року. Він заявив, що відчуження комунального майна має відбуватися в порядку його приватизації.

Суди перших двох інстанцій позов прокуратури задовольнили і визнали інвестиційний договір недійсним. Своє рішення вони мотивували тим, що не дотримано порядок підготовки санаторію «Салют» до приватизації та безпосередньо його продажу. Зокрема, незалежна оцінка вказаного майна не проводилась, його ринкова вартість не встановлювалась, рішення про його відчуження шляхом приватизації уповноваженим органом місцевого самоврядування не приймалось.

Та Вищий госпсуд вважає ці рішення судів передчасними, оскільки не досліджено питання правового статусу майна «Салюту». Так, суди не з’ясували, чи є це майно нерухомістю і чи зареєстровано воно у встановленому законом порядку. Крім того, у матеріалах справи відсутні будь-які відомості щодо віднесення його до комунальної власності та державної реєстрації. У випадку, якщо державна реєстрація майна не проводилась, судам необхідно визначити, на підставі яких доказів це майно набуло статусу комунального, і встановити особу власника цього майна.

Відповідно до інвестиційної угоди, ТОВ «Фонд розвитку будівельних ініціатив» протягом 2007-2010 років мало вкласти у ремонт близько 36 млн грн.

Засновниками ТОВ «Фонд розвитку будівельних ініціатив» є кіпрська фірма «Бен Невіс Лімітед» і ТОВ «Консолідейтед Проперті Юкрейн». Директором підприємства є Олександр Недзюк. ЗМІ пов’язували ТОВ «Фонд розвитку будівельних ініціатив» з Давидом Жванією.

Поделиться:

Читайте еще

Важные новости

«Удавка» для «Росгвардии» / 21.01.2019, 19:06
«Удавка» для «Росгвардии»
В самом конце прошлого года глава Москвы Сергей Собянин отметил активное участие ГК «МИЦ» в общественной жизни столицы. … Читать полностью
«Молдавский ланромат»: как Александр Щукин и Ильдар Узбеков вывели сотни миллионов / 29.12.2018, 13:12
«Молдавский ланромат»: как Александр Щукин и Ильдар Узбеков вывели сотни миллионов
Стало известно, по какой схеме экс-миллиардер Щукин и его зять Узбеков могли вывести из России десятки миллионов евро и … Читать полностью

Лента новостей

19 февраля 2019 г.

loading...
Загрузка...

loading...
Загрузка...
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Наши опросы

В какой стране вы бы хотели жить?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте