Сергій Фурса: Чому корупція більше вбиває Україну, ніж війна з Росією

07 июля 2017 г., 06:37:15   31   0

Боротьба з корупцією важливіша за боротьбу з Росією ще й тому, що корупція - головний союзник Росії в Україні. Не заслані козачки і навіть не диверсанти. Корупція - це та сама п`ята колона.

Про це пише Сергій Фурса, спеціаліст відділу продажів боргових цінних паперів Dragon Capital, передає Еspreso.tv.

"Корупція є головною проблемою України. Не війна. І не Росія. А саме корупція. І тому так логічно звучить фраза від Держдепу, що немає сенсу боротися за тіло України, коли її душу може забрати корупція.

У цій фразі можна прочитати - ми не будемо підтримувати Україну, дипломатично або надаючи зброю, якщо боротьба з корупцією буксуватиме. І це дуже хороша фраза. Тому що залежність від МВФ знижується і знижуватиметься. У міру зростання економіки.

А от загроза від Росії залишатиметься. І ця загроза турбуватиме владу. І змушуватиме далі йти шляхом реформ. На жаль, інші мотиватори не працюють", - пише Фурса.

При цьому, зазначає експерт, і для нас боротьба з корупцією важливіша за боротьбу з Росією. На даному етапі. Звісно ж, якби Росія перейшла до відвертого і масштабного наступу, рівень корупції вже не мав би великого значення. Але поки цей сценарій є малоймовірним. А отже ми побачимо ту ж саму гібридну війну.

І в такій війні боротьба з корупцією важливіша. Перш за все тому, що боротьбу з корупцією можна виграти. Не в силах українців взяти Москву. Це просто не реально. Поки що, принаймні. Але в силах українців посилити боротьбу з корупцією. Лінія розмежування на Донбасі не зазнає поки значних змін, а от лінія фронту боротьби з корупцією може змінюватися постійно.

"Варто посадити одного Насірова, і корупція відступає вглиб своєї території. І її треба переслідувати далі. Аж до результативної роботи антикорупційного суду. Але варто дати слабину і дозволити системі взяти під контроль НАБУ - і лінія фронту боротьби з корупцією пересунеться глибоко до нас у тил. Але головне, що все в наших руках. На відміну від взяття Москви", - пише експерт.

За словами Фурси, від корупції гине набагато більше людей, ніж від війни з Росією. Це звучить цинічно. Порівнювати загибель героїв і смерть звичайних людей у звичайних обставинах. Але це правда.

Щодня десятки людей помирають від корупції. Хтось помирає від корупції у медицині, тому що не вистачає ліків або просто лікарів, хтось гине на дорогах через корупцію в Укравтодорі або завдяки тому факту, що досі не встановлені камери на дорогах, чому немає логічного пояснення. Знову ж таки, крім корупції і популізму.

Багато хто помирає від бідності, яка підриває здоров`я і психіку і теж є наслідком корупції. І смерті від корупції гірші, ніж загибель героїв. Людина на війні вмирає з честю. І її проводжають стоячи на колінах. Людина від корупції вмирає тихо, забута і нікому не потрібна.

"Корупція, а не війна, заважає зростанню економіки. Конфлікт на Сході зовсім не сприймається інвесторами як перешкода для інвестування. Капіталісти цинічні. Багаті й цинічні. І вони сприймають лінію фронту на Донбасі як черговий заморожений конфлікт. І перестрілки там не лякають їх, адже вони знають, що лінія фронту не зрушиться. А отже вони б інвестували в Україну, тим більше і настрої інвесторів зростають.

Але їм заважає корупція. Судова система - це головна претензія інвесторів. Головний стримуючий фактор. Поряд з іншими проявами корупції. І відсутність інвесторів стримує зростання нашої економіки. І стримує також зростання нашої обороноздатності.

Тому що військовий дух це прекрасно, але військовий бюджет набагато важливіше. І чим краще зростатиме економіка, тим більшим буде військовий бюджет. А економіка зростатиме високими темпами тільки тоді, коли прийдуть інвестори. А інвестори ніколи не прийдуть туди, де їхнє право власності не буде гарантовано. Гарантувати це може тільки чесний суд. Але сьогодні судова система України - це концентрована корупція", - зазначає експерт.

За словами Фурси, боротьба з корупцією важливіша за боротьбу з Росією ще й тому, що корупція - головний союзник Росії в Україні. Не заслані козачки і навіть не диверсанти. Корупція - це та сама п`ята колона.

"Саме корупція може знову повернути нас в русскій мір. І боротьба з нею - це гарантія того, що ми більше в русскій мір ні ногою. Саме корупція дозволила Росії захопити Донецьк і Луганськ. Не танки і не кулемети, а банальна корупція, яка не дозволила придушити гідру інтервенції на самому початку. До відкритого вторгнення. І корупція знову зможе поставити нас під удар, якщо ми пропустимо контратаку на внутрішньому фронті боротьби.

Тиск США щодо боротьби з корупцією набагато важливіший за поставки летальної зброї. Будемо чесними, поставки зброї зараз нічого принципово не змінять. Від слова "взагалі". Це буде важливо психологічно, буде демонструвати підтримку і дратувати росіян, але жодним чином не вплине на хід кампанії.

У той ж час, введення Антикорупційного суду, сформованого під контролем держдепу, що можливо тільки під тиском ззовні, і під дуже сильним тиском, здатне відправити за ґрати сотні негідників і ще тисячі змусить зачаїтися. Це правда. Нехай і цинічна правда.

Ну і найголовніше. Корупціонери гірші за росіян. Тому що росіяни - чужі, а корупціонери - свої. Зрадники. І в усі часи зрадників зневажали і ненавиділи набагато більше, ніж ворога на полі бою", - підсумовує експерт.

Читайте також США: НЕМАЄ СЕНСУ БОРОТИСЯ ЗА УКРАЇНУ, ЯКЩО ЇЇ ДУШУ ЗГУБИТЬ КОРУПЦІЯ

Поделиться:

Читайте еще

Важные новости

Убийца Дениса Вороненкова Кондрашов Станислав Дмитриевич превратился в придурковатого «блогера» чтобы смыть следы кровавых преступлений / 18.04.2019, 17:05
Убийца Дениса Вороненкова Кондрашов Станислав Дмитриевич превратился в придурковатого «блогера» чтобы смыть следы кровавых преступлений
Позор да и только… Российский олигарх-рейдер, не раз засветившийся в уголовных делах с Денисом Вороненковым, Станислав К… Читать полностью
Не прошло и месяца: НАПК может взяться за нового начальника ГАСИ Сергея Кузьмина / 11.04.2019, 12:33
Не прошло и месяца: НАПК может взяться за нового начальника ГАСИ Сергея Кузьмина
Скандал вокруг назначения нового начальника Государственной архитектурно-строительной инспекции не утихает. В виду конфл… Читать полностью

Лента новостей


loading...
Загрузка...

loading...
Загрузка...
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Наши опросы

В какой стране вы бы хотели жить?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте