Пенсії по-новому: стало відомо, як українцям будуть перераховувати виплати після реформи

10 июля 2017 г., 14:43:00   36   0
Пенсії по-новому: стало відомо, як українцям будуть перераховувати виплати після реформи

З 2018 року, після запуску пенсійної реформи, українцям будуть перераховувати виплати за новою формулою щороку замість звичної індексації.

Про це пише "Сегодня".

Пенсії в Україні підвищують два рази на рік - в травні і грудні. Розмір підвищення залежить від рівня інфляції. Наприклад, якщо ціни зросли на 10% за рік, то і пенсії повинні збільшити як мінімум на 10% від прожиткового мінімуму для непрацездатних.

Так, минулого року інфляція склала 12,4%, а пенсії українцям підвищили на 16% від прожиткового мінімуму. Як зазначають експерти, головний "мінус" такого механізму - "зрівнялівка". Якщо прожитковий мінімум +1247 гривень, а пенсії підвищують, наприклад, на 5%, то і тому пенсіонеру, який заробив пенсію в 1300 гривень, і тому, хто отримує 2000 гривень, додадуть по 63 гривні.

Згідно з документом, підвищувати пенсії будуть не на відсоток від прожиткового мінімуму, а на відсоток від зростання зарплат за три минулі роки+половину індексу інфляції за минулий рік. При цьому підвищувати будуть одну зі складових у формулі розрахунку пенсій, у результаті пенсіонери будуть отримувати надбавки, розмір яких буде залежати від стажу і коефіцієнта зарплати.

Припустимо, що реформа діє вже зараз. З 30 роками стажу і зарплатою більше 10 тисяч гривень (у півтора рази вище, ніж середня по країні), українець міг би претендувати на пенсію в 1964 гривні. Розмір виплати порахували б за формулою:

Середня зарплата за три минулих роки+співвідношення власної зарплати до середньої+стаж+1% = 3764+1,5+30+1% = 1693,8 гривні.

Цього року цю пенсію мали б підвищити на 10,9% (середня зарплата, з якої сплачуються внески, останні три роки росла в середньому на 9,5% на рік, а рівень інфляції в минулому році досяг 12,4%). Замість того, щоб додавати відсоток від прожиткового мінімуму, відповідно до запропонованої системи, пенсії перерахують з урахуванням, що показник середньої за три роки зарплати зріс на 10,9%. Тоді б вже призначену пенсію "осучаснили" б до 1878 гривень 4174+1,5+30+1% = 1878,3

Фактично, "надбавка" в цьому випадку складе 185 гривень. За старими правилами до цієї пенсії додали б 10,2% від прожиткового мінімуму, тобто 126 гривень. Чим вища зарплата була у пенсіонера і чим більше стажу, тим швидше зростатиме пенсія.

Кабмін пропонує підвищувати пенсії за показником середнього зросту за три роки.

Також у законопроекті сказано: після ліквідації дефіциту замість 50% від зростання середньої зарплати можуть брати при перерахунку пенсій до 100%.

Поделиться:

Читайте еще

Важные новости

Убийца Дениса Вороненкова Кондрашов Станислав Дмитриевич превратился в придурковатого «блогера» чтобы смыть следы кровавых преступлений / 18.04.2019, 17:05
Убийца Дениса Вороненкова Кондрашов Станислав Дмитриевич превратился в придурковатого «блогера» чтобы смыть следы кровавых преступлений
Позор да и только… Российский олигарх-рейдер, не раз засветившийся в уголовных делах с Денисом Вороненковым, Станислав К… Читать полностью
Не прошло и месяца: НАПК может взяться за нового начальника ГАСИ Сергея Кузьмина / 11.04.2019, 12:33
Не прошло и месяца: НАПК может взяться за нового начальника ГАСИ Сергея Кузьмина
Скандал вокруг назначения нового начальника Государственной архитектурно-строительной инспекции не утихает. В виду конфл… Читать полностью

Лента новостей


loading...
Загрузка...

loading...
Загрузка...
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Наши опросы

В какой стране вы бы хотели жить?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте