Жителі Коцюбинського скаржаться на утилізацією токсичних відходів у селищі

10 июля 2017 г., 14:17:42   40   0

У селищі Коцюбинське Київської області працюють правоохоронці та екологи через утилізації токсичних відходів.

Про це повідомляє "Громада Приірпіння".

Екстрена нарада почалося в кабінеті селищного голови Ольги Матюшиної о 7:30. Крім працівників апарату селищної ради та УЖКГ "Біличі", були запрошені голова профільної комісії з питань ЖКГ Олександра Куцан і Олена Сокотюк як голова депутатської групи "Приватний сектор", де в минулому році поблизу ліцею невідомі розлили бочку з токсичними відходами.

Термінову нараду перед робочим днем було скликано після виходу в ефір резонансного сюжету програми "Схеми". Журналісти з`ясували, що на території Теплозвукоізоляція ТОВ "СП Еконіка" без ліцензії зберігаються для утилізації токсичні відходи. "Теплозвукоізоляція" розташована на території Коцюбинського.

Нардеп Олег Недава і член парламентського екологічного комітету, якого в сюжеті звинувачують у лобізмі токсичного виробництва, попросив передзвонити його в середу і навіть почувши про терміновість питання для громади Коцюбинського, свого рішення не змінив.

За результатами ранкової наради селищний голова Матюшина направила звернення до облдержадміністрації.

У Київську облдержадміністрацію мешканка селища Наталія Коломієць місяць тому надіслала колективне інформаційне звернення, в якому повідомила про те, що було здійсненно викид отруйних речовин в повітря на початку червня 2017 року.

"Відповіді облдержадміністрації я досі не отримала", - каже Коломієць.

На територію "Теплозвукоізоляція" представників місцевої влади не пропускали. Матюшина разом з Куцан потрапили на територію.

"Тут зберігаються ртутні термометри і хімікати невідомого нам походження. Радіологи приїхали без ртутно-газових аналізаторів. Охоронна структура разом з представниками поліції дуже хотіли виміри проводити за моєї відсутності і у відсутність голови профільної комісії ЖКГ. Кричали, що це приватна власність. На їхню думку, ми повинні виділяти гроші з бюджету на утилізацію. Вони дали копію документів датованих сьогоднішнім числом, щоб прокуратура разом з місцевою владою, тобто з нами, тепер думали, за які кошти це все утилізувати", - каже селищний голова.

Після "Теплозвукоізоляції" представники влади, ДержНС і правоохоронці вирушили на Залізничну за зверненням Людмили Буток.

Тут, як стверджує жителька Залізничного, заривають відходи, які мають різкий і неприємний запах.

"У ДержНС кажуть, що все в межах норми. Як воно може бути в межах норми, якщо тут неможливо стояти? Сморід неймовірний. У них прилад показує виміри тільки за 5 показниками", - сказала Куцан.

Прес-служба поліції Київської області про результати розгляду справи пообіцялаповідомити "Громаді Приірпіння".

"Станом на зараз працює слідчо-оперативна група, працюють екологи, які будуть проводити експертизи і за результатами будемо визначати кваліфікацію, що відбувається – забрудненення повітря чи грунту. Також перевіримо, чи відбувається зберігапння чи утилізація відходів із дотриманням чинного законодаства. Попередньо не можемо нічого сказати до результатів експертизи та перевірки документів. Залучена і прокуратура. За результатами ми громаду додатково обов’язково повідомимо", – сказав прес-секретар поліції Київської області Микола Жукович.

Як повідомляв "Ні корупції!", на Полтавщині сільська громада заборонила мільярдеру будувати склади з хімікатами.

Так, 6 червня цього року у Мацківцях Лубенського району на Полтавщині відбулись збори села. Люди вимагали заборонити будівництво заводу для протруєння зерна, який планує розпочати компанія "Кернел" мільярдера Андрія Веревського. 

Поделиться:

Читайте еще

Важные новости

Убийца Дениса Вороненкова Кондрашов Станислав Дмитриевич превратился в придурковатого «блогера» чтобы смыть следы кровавых преступлений / 18.04.2019, 17:05
Убийца Дениса Вороненкова Кондрашов Станислав Дмитриевич превратился в придурковатого «блогера» чтобы смыть следы кровавых преступлений
Позор да и только… Российский олигарх-рейдер, не раз засветившийся в уголовных делах с Денисом Вороненковым, Станислав К… Читать полностью
Не прошло и месяца: НАПК может взяться за нового начальника ГАСИ Сергея Кузьмина / 11.04.2019, 12:33
Не прошло и месяца: НАПК может взяться за нового начальника ГАСИ Сергея Кузьмина
Скандал вокруг назначения нового начальника Государственной архитектурно-строительной инспекции не утихает. В виду конфл… Читать полностью

Лента новостей


loading...
Загрузка...

loading...
Загрузка...
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Наши опросы

В какой стране вы бы хотели жить?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте