Хабар за садок – 1000$. Або до чого довели Петропавлівську Борщагівку будівельники-“євангелісти”

11 июля 2017 г., 10:05:44   54   0

У селі під Києвом хабар в садок – 1000$, а забудовник житла, який обіцяв збудувати новий дошкільний заклад, людей обдурив. Утім, антикорупційні органи на це особливо не зважають.

Петропавлівська Борщагівка потерпає від свавілля забудовника

У найближчому до Києва елітному селі Петропавлівська Борщагівка за вступ дитини в дитячий садок вимагають близько 1000 $.

Таку інформацію озвучили місцеві жителі, обговорюючи тему будівництва нового дитячого садка.

"Зараз хабар для надходження в садок в селі - 1000 $. Це більше, ніж 20000 грн", - написала в одній з груп села місцева мешканка.

 

Причиною бурхливого обговорення складної ситуації з садками стала позиція одного із забудовників – скандальної компанії BD Holding, яка активно забудовує село висотними будинками. Водночас вона обіцяє новим інвесторам при цьому будівництво та супутньої інфраструктури, але жодної своєї обіцянки так і не виконала. Так, при будівництві ЖК "Львівського", його інвесторам було обіцяно будівництво початкової школи і дитячого садка паралельно з будівництвом житлового комплексу. Але, звівши лише стіни початкової школи, компанія кинула її будувати, відповівши жителям в досить цинічній формі причину зупинки.

"Поки не будуть добудовані всі поточні ЖК, будівництво школи і дитячого садка призупинено", - написали на своїй сторінці в соцмережах представники BD Holding.

Примітно, що у будівельної компанії зараз величезна кількість поточних проектів, серед яких ряд скандальних об`єктів, навколо яких тягнуться судові суперечки і про які багато пишуть ЗМІ. Якщо так піде, дитсадок місцеві мешканці побачать за кілька років. Або не побачать взагалі…

Відзначимо, що Петропавлівська Борщагівка є найближчим селом до Києва, яке в народі іноді називають "Царським селом". Воно постійно потрапляє в корупційні та інші скандали. Його глава Олексій Кодебский неодноразово звинувачувався в корупції і править у селі беззмінно більше 30 років.

Недавно у ЗМІ почали з`ясовувати, хто ж стоїть за цією будівельною компанією. Одна із компаній-засновників — швейцарська BDH веде до кіпрського офшору, а інша — ТОВ "БД Капітал", належить громадянину України Сергію Алейнікову і тій же швейцарській BDH.

Будує житлові комплекси БД Холдинг переважно у Петропавлівській Борщагівці. Частково — у сусідній Софієвській. Будівництво супроводжують скандали.

Майже 2 гектари сільрада віддала в оренду "Житлоіндбуд-2" під готель до "ЄВРО-2012". У 2016 році цільове призначення лісу змінили на «будівництво багатоповерхівки». Тепер це частина житлового комплексу "ЕхоПарк".

Відповідно до розслідування "Слідство.Інфо", окрім скандальної репутації, "БД Холдинг Україна" має ще одну особливість. Засновників і середньостатистичних будівельників об’єднує віросповідання. Багато людей, причетних до забудови — парафіяни церкви "Скинія". Служителю цієї церкви Роману Кричильському сільський голова Петропавлівської Борщагівки Кодебський подарував майже гектар лісу в елітному передмісті столиці. За сумісництвом підприємець із Рівного — служитель церкви "Скинія".

Костянтин Кукса, керівник проектів БД «Холдинг» також служитель все тієї ж церкви "Скинія". Юрій Кватерчук - генеральний директор одіозного забудовника БД "Холдинг Україна" та співзасновник ТОВ "Житлоіндбуд-2", а також музикант церковного гурту і учасник християнської рок-групи "Mission 3:16". Його батько Василь Кватерчук – пастор, а також засновник релігійної громади християн - п`ятидесятників "Благодать". Варто зазначити, що Кватерчук-молодший, згідно з інформацією ЗМІ, фігурує у кримінальному провадженні щодо несплати податків.

Список довгий. Пастор "Скинії" Рустам Фатуллаєв, у минулому (або і в сьогоденні) - кримінальний авторитет, який зізнається, що не лише знає про бізнес своїх парафіян, але й працевлаштовує на будівництво чоловіків із кримінальним минулим, які мали "реабілітацію" у церкві. Свою ж причетність до шахрайських схем пастор спростовує.

Зрозуміло, що без силового забезпечення всієї цієї історії не обійшлося. "Тітушки", які прикривають забудови від обурених місцевих жителів, - це несерйозно.

Серед "схемщиків", які влаштували цілковите свавілля, фігурують інші особи, пов`язані з силовими відомствами України. Наприклад, є такий собі В`ячеслав Лайшев. Так, земля під забудовами належить на правах оренди компаніям ТОВ "Житлоіндбуд" і ТОВ "Житлоіндбуд-2". Примітно, що перша компанія, якій дали землю в оренду, вже ліквідована. У другій засновниками компанії значаться вже знайомий нам Кватерчук Юрій і дружина В`ячеслава Лайшева Наталія.

Варто розуміти, що В`ячеслав Лайшев - син генерал-майора СБУ у відставці Петра Лайшева. Також на сайті Петропавлівсько-Борщагівської сільської ради у списку членів виконавчого комітету серед прізвищ жителів села присутня відома ще одна особа - Захараш Дмитро Петрович - генерал-майор СБУ у відставці, кавалер Ордену Святого Станіслава IV ступеня та інше.

На думку багатьох місцевих активістів, на рівні Петропавлівської Борщагівки прикриває всі ці забудови "вічний" сільський голова Кодебський, який і надалі намагається втриматися у своєму кріслі попри те, що вперше він очолив село ще за часів Щербицького. А зараз, за деякими даними, він нібито розмірковує над тим, щоб навіть у разі створення об`єднанної територіальної громади зуміти зберегти свою владу. 

 "Моя Київщина"

 

Поделиться:

Читайте еще

Важные новости

Убийца Дениса Вороненкова Кондрашов Станислав Дмитриевич превратился в придурковатого «блогера» чтобы смыть следы кровавых преступлений / 18.04.2019, 17:05
Убийца Дениса Вороненкова Кондрашов Станислав Дмитриевич превратился в придурковатого «блогера» чтобы смыть следы кровавых преступлений
Позор да и только… Российский олигарх-рейдер, не раз засветившийся в уголовных делах с Денисом Вороненковым, Станислав К… Читать полностью
Не прошло и месяца: НАПК может взяться за нового начальника ГАСИ Сергея Кузьмина / 11.04.2019, 12:33
Не прошло и месяца: НАПК может взяться за нового начальника ГАСИ Сергея Кузьмина
Скандал вокруг назначения нового начальника Государственной архитектурно-строительной инспекции не утихает. В виду конфл… Читать полностью

Лента новостей


loading...
Загрузка...

loading...
Загрузка...
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Наши опросы

В какой стране вы бы хотели жить?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте