"Росіяни ставилися до нас, немов до собак", – звільнений з полону моряк Цибізов

11 сентября 2019 г., 12:23:00   33   0
"Росіяни ставилися до нас, немов до собак

Сергій Цибізов з Шепетівки, який був захоплений разом з 23 іншими військовослужбовцями у Керченській протоці 25 листопада 2018-го, нині, як і інші моряки проходить обстеження у військовому госпіталі у Києві.

Після повернення з полону, яке відбулося сьомого вересня, він розповів про дні, які залишаться в його пам’яті назавжди, та… заздрість російських слідчих.

"Росіяни стріляли і думали, що їм усе знову зійде з рук. Це злочин Російської Федерації. Потім – були допити у Керчі та Сімферополі…Це були найважчі дні. Росіяни ставилися до нас, немов до собак. Їхні команди "Голову вниз…", "По бокам не смотреть…" добре пам’ятаю. Психологічно тиснули. Казали, що Україна нас "кинула", пропонували перейти до них на службу, – слова Сергія Цибізова наводить "Армія Іnform". – У Москві тримали у камері. Зі своїми полоненими побратимами бачився лише під час судових слухань. З батьками спілкувався через адвоката. Несолодко було, втім ми не опустили рук".

Під час ув’язнення матрос Сергій Цибізов відкрито сказав російським силовикам, що він є військовополоненим і свідчень давати не буде.

"Нас підтримував весь світ. Навіть російські слідчі, які допитували мене, дивувалися цьому та із заздрістю казали: "Що з вами робити? Всі горою за вас…" – цитує Цибізова "Інформаційне агентство Міністерства оборони України". – До рідних написав кілька листів. Однак деякі поверталися з відповіддю: "Цензура!" Лише після звільнення від батьків дізнався, що до рідного дому надійшло тільки три листівки з трьома короткими реченнями і дев’ятьма стислими словами "У мене все добре. Не хвилюйтеся. Всіх люблю і цілую".

У день обміну Сергія розбудили дуже рано. О 4-й 7 вересня наказали збирати речі. Наш моряк не одразу повірив, що за кілька годин побачить своїх рідних та близьких людей… Коли український літак перетнув повітряний кордон над Чернігівщиною, наш відважний моряк промовив: "Дякую тобі, Боже! Це – не сон! Так, це сталося! Я на рідній землі…"

Нагадаємо, 24 липня Сергію Цибізову виповнилося 22 роки. Його увечері 25 листопада затримали російські прикордонники в складі екіпажу катера "Нікополь", який з ще двома українськими суднами, через Керченську протоку прямував з Одеси у Маріуполь. Сьомого вересня цього року його та ще 23 моряків, а також 11 політв’язнів, Росія обміняла в України на 35 "потрібних їй людей".

Армія Іnform

Поделиться:

Читайте еще

Важные новости

Из-за Андрея Назарова силовики наплюют на приказ Владимира Путина? / 15.09.2019, 20:20
Из-за Андрея Назарова силовики наплюют на приказ Владимира Путина?
«Задача МВД - надежно обеспечить общественный порядок в период подготовки и проведения выборов. И, конечно, нужно выявля… Читать полностью
Назначение игрока в покер Верланова председателем ГНС увеличивает коррупционные риски - расследование / 12.09.2019, 18:15
Назначение игрока в покер Верланова председателем ГНС увеличивает коррупционные риски - расследование
Если государственную налоговую службу возглавляет человек, добивалась признания азартной игры в покер официальным видом … Читать полностью

Лента новостей


loading...
Загрузка...

loading...
Загрузка...
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Наши опросы

В какой стране вы бы хотели жить?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте