Естонія планує запровадити мито за довгострокові візи для українців

21 сентября 2019 г., 09:46:00   49   0
Естонія планує запровадити мито за довгострокові візи для українців

Громадянам України і Білорусі, які протягом останніх років були звільнені від необхідності платити мито при оформленні довготермінових естонських віз, тепер знову доведеться платити за цю послугу.

Про це повідомляє ERR. Зазначається, що відповідний законопроект в даний час знаходиться на міжвідомчому узгодженні.

У пресслужбі Міністерства закордонних справ пояснили, що принципове рішення з цього питання було прийняте при обговоренні бюджетної стратегії навесні 2019 року. “Оскільки з червня 2017 року для в’їзду в Європейський союз громадянам України з біометричними паспортами віза не потрібна, а безкоштовна довгострокова віза в основному видається для роботи, наявність винятку для громадян України при стягненні державного мита більше не обґрунтована”, – сказала представник міністерства Лійза Тоотс, додавши, що в індивідуальних випадках як і раніше збережеться можливість звільнити громадян України від сплати мита.

Аналогічний виняток, що діяв з 2011 року, буде скасовано і для громадян Білорусі. Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту, безкоштовні візи сприяли розвитку зв’язків з Україною і Білоруссю, але створили певну дискримінацію для громадян третіх країн.

Як повідомляється, крім відновлення плати за оформлення віз, зростуть і мита за вчинення різних дій в іноземних представництвах, які завжди коштують на 30 євро більше, ніж мито за аналогічну процедуру в Естонії. Крім того, буде введена плата за прийом заяв, видачу документів в іноземних представництвах або через почесного консула Естонії. Міністр фінансів Мартін Хельме повідомив, що, за розрахунками МЗС, після підвищення цих держмит надходження до держбюджету збільшаться приблизно на 2 млн євро.

Поделиться:

Читайте еще

Важные новости

Экс-министр Игорь Юсуфов: спонсор убийцы Джако-кровавого / 27.09.2019, 15:22
Экс-министр Игорь Юсуфов: спонсор убийцы Джако-кровавого
Андрей Бурлаков был убит финансовыми воротилами России. Читать полностью
Андрей Рябинский отправит деньги Росгвардии «таганским» / 17.09.2019, 20:18
Андрей Рябинский отправит деньги Росгвардии «таганским»
Четверть миллиарда от МИЦ групп Жирному и Грише Таганскому Читать полностью

Лента новостей


loading...
Загрузка...

loading...
Загрузка...
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Наши опросы

В какой стране вы бы хотели жить?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте